جمعه 12 فروردین 1390  ساعت 03 و 55 دقیقه و 04 ثانیه
نوع مطلب: (بیانیه‌ها ،) توسط: مدیر

دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرده است، نیروهای امنیتی بحرین مجروحان حوادث اخیر را در بیمارستان‌ها شناسایی و دستگیر می‌کنند. به گزارش بحرین آزاد، جو استورک، معاون بخش خاورمیانه و شمال آفریقا دیده‌بان حقوق بشر، روز چهارشنبه (10 فروردین( با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: "به طور قطع هیچ توجیهی برای دستگیری فردی که تنها ممکن است در حوادث مربوط به تظاهرات مجروح شده باشد وجود ندارد".

وی خاطر نشان کرد: "محروم کردن بیماران از مراقبت‌های پزشکی که منجر به رنج و یا آسیب‌های جبران‌ناپذیر برای آنان می‎شود، مغایر اصول انسانیت است".

استورک این اظهارات را پس از آن مطرح کرد که نیروهای امنیتی بحرین بیمارستان سلمانیه منامه، پایتخت این کشور را از 25 اسفند به اشغال خود درآوردند تا از این مکان برای شناشایی هویت مجروحان اعتراضات ضددولتی و بازداشت آنان استفاده کنند.

شایان ذکر است، نظامیان بحرینی در جریان تظاهرات‌های ضددولتی از گلوله‌های پلاستیکی و جنگی و همچنین گاز اشک‌آور برای سرکوب مخالفان استفاده می‌کنند.

همچنین این سازمان روز سه‌شنبه (9 فروردین) با انتشار بیانیه‌ای در پایگاه اطلاع رسانی خود اعلام کرد، بیشتر قربانیان بحرینی به دست نیروهای امنیتی این کشور که از سلاح‌های جنگی استفاده می‌کردند، کشته شده‌اند.

ناوی پیلای کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، نیز اشغال بیمارستان‌های بحرین به دست نظامیان این کشور را رفتاری "تکان‎دهنده و غیرقانونی" توصیف کرد و نسبت به افزایش خشونت در این کشور هشدار داد.

در همین حال، به گفته شاهدان، نظامیان بحرینی، چهارشنبه با حمایت نیروهای نظامی عربستان به سوی تظاهرکنندگان در روستاهای الدراز، سنابس، نویدرات و بلاد القدیم حمله‌ور شدند.

نیروهای امنیتی بحرین از همان آغاز تظاهرات‌های مردمی در آن کشور، سرکوب‌های گسترده‌ای را علیه تظاهرکنندگان ضددولتی آغاز کردند.


آخرین عناوین خبری
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات