دوشنبه 22 فروردین 1390  ساعت 06 و 22 دقیقه و 54 ثانیه
نوع مطلب: (اخبار بحرین ،) توسط: مدیر

ادامه تکبیر شبانه/ هراس آل‏خلیفه از افشای وضع زندان‏ها/ ادامه تظاهرات، امروز/ بازار تهران فردا تعطیل است/مشارکت رژیم صهونیستی در سرکوب مردم بحرین/حوادث بحرین مذهبی نیست/ادامه بازداشت ها/ اظهارات منتشر نشده پادشاه بحرین در باره ایران/تخریب دو مسجد/خودداری رژیم بحرین از تحویل پیکر شهید دیروز/ اخراج کادر درمانی بیمارستان عوالی/32 زخمی در تظاهرات امروز/نقض آشکار حقوق بشر از سوی عربستان در بحرین/ ...به گزارش بحرین آزاد، مردم انقلابی و مظلوم بحرین امروز یکشنبه 21 فروردین 1390 در حالی پنجاه و ششمین روز انقلاب خود علیه فساد، تبعیض و خونریزی خاندان حاکم را آغاز کردند که با تقدیم دو شهید دیگر، تعداد قربانیان این خیزش به 28 نفر رسید.

آنچه در پی می‏آید حوادث امروز یکشنبه است:

ساعت 00:05 بامداد به وقت تهران ـ ادامه تکبیر شبانه

مردم شهرها و روستاهای بحرین با ادامه تکبیر شبانه، بر استمرار نهضت خود تا رسیدن به حقوق مشروع خود تأکید می‏کنند.

ساعت 01:42 به وقت تهران ـ هراس آل‏خلیفه از افشای وضع زندان‏ها

اما در حالی که اصل خبر شهادت دو شهید دیروز ـ «علی عیسی صقر» 31 ساله و «زكریا راشد حسن العشیری» 40 ساله ـ تأیید شده، درباره چگونگی شهادت آنان اطلاعات متناقضی منتشر گردیده است.

از یک سو "رییس پلیس استان المحرق" اعلام کرد که علی عیسى باعث بی‏نظمی در زندان شد و به همین دلیل با برخورد نیروهای امنیتی مصدوم و به بیمارستان منتقل شد اما بر اثر شدت جراحات وارده جان سپرد؛ اما از سوی دیگر یک مقام مسؤول در وزارت کشور بحرین گفت: هر دو کشته امروز، در حال تظاهرات مورد اصالبت گلوله قرار گرفتند".

این تشویش در اخبار اعلام شده از سوی مقامات بحرین، نشان‏دهنده هراس آنان از افشای وقایعی است که در زندان‏ها به وقوع می‏پیوندد.


ساعت 02:00 بامداد به وقت تهران ـ ادامه تظاهرات، امروز

در حالی که دیروز تراکم شدید نیروهای امنیتی مانع از برگزاری تظاهرات آزادسازی مردم به سوی میدان لؤلؤه شد، معترضین اعلام کردند که امروز یکشنبه نیز در خیابان‏های منتهی به این میدان تظاهرات خواهد کرد.

ساعت 02:53 به وقت تهران ـ بازار تهران فردا تعطیل است

جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار تهران اعلام کرد: بازار و اصناف تهران در اعتراض به کشتار مردم مسلمان بحرین، لیبی و یمن فردا دوشنبه 22 فروردین ماه تعطیل خواهد بود.

ساعت 7:30 بامداد به قوت تهران ـ مشارکت اسرائیل در سرکوب مردم بحرین

 یک فعال سیاسی بحرینی با افشای رابطه ویژه "حمد بن عیسی آل خلیفه" پادشاه بحرین با "شیمون پرز" رئیس رژیم صهیونیستی به استفاده رژیم حاکم بحرین از کارشناسان امنیتی ونظامی اسرائیلی برای کشتار مردم اشاره کرد.

" یحیی الحدید" درباره افشای رابطه موساد با سازمان اطلاعات بحرین در روزنامه گاردین نیز اظهار داشت : این مسئله عجیبی نیست چون که نشانه های مختلفی درباره روابط میان رژیم بحرین با رژیم صهیونیستی وجود دارد.

وی افزود: برای نمونه می توان به بسته شدن دفتر "تحریم رژیم صهیونیستی در منامه " توسط رژیم بحرین اشاره کرد و علاوه بر آن دیدار وزیر امور خارجه بحرین با لابی صهیونیستی در آمریکا نیز نمونه ای دیگر است.

این فعال سیاسی بحرینی با اشاره به وجود روابط ویژه میان حاکم بحرین با شیمون پرز رییس رژیم صهیونیستی و همچنین وجود روابط اقتصادی میان رژیم صهیونیستی و دولت بحرین، به فعالیت شرکتهای صهیونیستی در بحرین با نامهای جعلی اشاره کرد و گفت: رژیم بحرین برای سرکوب انقلاب بحرین از کارشناسان امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی کمک گرفت.

 

ساعت 8:15 بامداد به وقت تهران ـ حوادث بحرین مذهبی نیست

دبیركل حزب الله لبنان در سخنان دیشب خود با اشاره به وقایع جاری در بحرین ، حوادث اخیر کشور را مشكل مردم سالاری دانست و گفت: موضوع بحرین مذهبی نیست و ملت این كشور می‌خواهند سهمی در اداره امور كشور داشته باشند.

"سید حسن نصرالله" با انتقاد از فرافكنی دولت منامه در متهم كردن حزب الله به دخالت در امور این كشور تاكید كرد كه حمایت از مردم مسلمان دخالت در امور داخلی نیست و این وظیفه‌ای اخلاقی است و ما از مردم تونس و مصر نیز حمایت كرده‌ایم.

وی با انتقاد از رویكرد دولت سعد حریری در حمایت از دیكتاتورهای منطقه تاكید كرد كه وی باید از ملت‌های اسلامی حمایت كند ولی چنین نمی‌كند و وقتی ما این كار را انجام می‌دهیم او ما را مورد انتقاد قرار می‌دهد.

دبیركل حزب الله لبنان ابراز داشت: این روزها اسناد تازه ای از جنایات رژیم‌های سرنگون شده و توافقات پشت پرده‌ آنها با رژیم صهیونستی منتشر می‌شود و به زودی برگ‌های جدید از این رسوایی ها منتشر خواهد شد.

وی با انتقاد از تصمیم رژیم آل خلیفه در بحرین برای اخراج لبنانی‌ها تصریح كرد كه این روش غیر منطقی است و مشكلی از رژیم بحرین حل نمی كند و این پذیرفتنی نیست.

وی اقدام رژیم آل خلیفه را تعجب آور خواند و تاكید كرد كه موضوع بحرین مذهبی نیست بلكه مشكل مردم سالاری است و مردم این كشور می‌خواهند سهمی در كشور داشته باشند و اینكه دولت بحرین عده‌ای لبنانی را كه برای كسب لقمه‌ای نان از كشور اخراج می‌كند بی فایده است.

سید حسن نصرالله در ادامه اظهار داشت كه مشكل بحرین از داخل حل خواهد شد و مقاومت در بحرین نیاز به استمرار دارد و اظهار داشت كه دولت بحرین از اخراج لبنانی ها دست بردارد.

ساعت 9:00 بامداد به وقت تهران ـ اظهارات منتشرنشده پادشاه بحرین درباره ایران

برخی منابع آگاه فاش کردند که «عیسی بن حمد آل خلیفه» پادشاه بحرین در اجلاس وزرای خارجه شورای همكاری خلیج فارس كه چندی پیش در خصوص تحولات منطقه و به خصوص بحرین برگزار شد، به صراحت اعلام كرده بود كه ایران هیچ نقشی در تحولات بحرین ندارد، اما این اظهارات به مذاق برخی كشورها خوش نیامده و این موضوع را مسكوت گذاشتند.

علاوه بر این در جلسه‌ای كه در خصوص اتفاقات بحرین بین «شیخ سلمان بن حمد آل خلیفه» ولیعهد این كشور و شیوخ و پادشاه كویت برای بررسی و یافتن راه حلی به منظور برون رفت از این بن بست برگزار شده بود نیز ولیعهد بحرین اعلام كرد كه ایران هیچ دخالتی در امور داخلی این كشور ندارد، اما با فشارهای رابرت گیتس وزیر دفاع آمریكا كه به منطقه سفر كرده، این اظهارات مسكوت گذاشته شد تا آنها پروژه دخالت ایران در امور كشورهای منطقه را دنبال كنند.

ساعت 9:50 به وقت تهران ـ بازداشت ها در بحرین ادامه دارد

در ادامه بازداشت رهبران برجسته مخالفان حکومت خودکامه آل خلیفه ، ماموران امنیتی بحرین صبح امروز با حمایت نظامیان اشغالگر سعودی با یورش به منزل " سید محمد العلوی " روحانی عالی رتبه بحرینی و عضو برجسته جمعیت عمل اسلامی بحرین را بازداشت کردند.

ماموران امنیتی در این یورش بی رحمانه تلفن همراه و کارت بانکی وی را ضبط کردند.

سید محمد العلوی 22 سال در تبعید بوده و سال ها نیز امامت مسجد حضرت زینب (س) را بر عهده داشته است .

ساعت 11:00 به وقت تهران ـ یک بازداشت دیگر در بحرین

از بحرین خبر می رسد که ماموران امنیتی رژیم خودکامه آل خلیفه علاوه بر دستگیری حجت الاسلام والمسلمین سید محمد العلوی عضو برجسته جمعیت عمل اسلامی ، رئیس علمای 14 فوریه این کشور را نیز بازداشت کردند.

نام این فرد بازداشت شده هنوز منتشر نشده است اما حجت الاسلام سید عقیل موسوی سخنگوی این گروه است .

ساعت 16:30 به وقت تهران ـ قتل‏عام خاموش در زندان‏ها

عباس العمران عضو شورای حقوق بشر اسلامی بحرین به العالم گفت رژیم آل‏خلیفه اقدام به تصفیه و قتل‏عام بی‎سروصدای مخالفان و شیعیان در داخل زندان‏ها و بازداشتگاه‏های بحرین کرده است!

ساعت 16:45 به وقت تهران ـ مبارزه بحرینی ها با آل خلیفه ادامه خواهد یافت

در حالی که نظامیان بحرینی و عربستان سعودی از همه ترفندها برای سرکوب کردن اعتراضات مردمی در بحرین استفاده می کنند، بحرینی ها بر محقق کردن مطالبات خود اصرار دارند.

"زکریا جعویک" خبرنگار تلویزیونی العالم درباره تحولات اخیر بحرین گفت: با وجود آنکه مقامات بحرینی به اقدامات خشونت بار و وحشیانه علیه بحرینی ها ادامه می دهند اما مردم همچنان بر ادامه دادن به تحرکات مسالمت امیز خود تا تحقق خواسته های مشروعشان تاکید دارند.

وی با اشاره به تدابیر پیش دستانه نیروهای امنیتی بحرین و عربستان سعودی برای سرکوب تظاهرات دیروز ـ شنبه 20 فروردین ـ بحرین گفت: این گونه تدابیر اراده کسانی را که در مقابل اقدامات (رژیم حاکم) ایستادگی می کنند، سست نکرده است.

  ساعت 17:00 به وقت تهران ـ تخریب دو مسجد در بحرین

ماموران امنیتی بحرین در ادامه تلاشهای بی نتیجه خود برای سرکوب مردم این کشور صبح امروز با

با پشتیبانی اشغالگران سعودی " مسجد الوطیه" معروف به قدم المهدی را در روستای "ماحوز" بحرین تخریب و با خاک یکسان کردند.

نظامیان بحرین و عربستان سعودی همچنین مسجد امام جواد (ع) را در شهر حمد تخریب کردند.

گفتنی است رژیم حاکم بر بحرین تلاش می کند تا هرگونه محل تجمع مردم و هرنمادی را که به نحوی با انقلاب مسالمت آمیز بحرینی ها در ارتباط باشد، نابود کند.

جمعیت ملی وفاق اسلامی بحرین دیروز اعلام کرده بود رژیم آل خلیفه فردا سه مسجد به نام های "فدک الزهراء (س)" ، "امام جواد (ع)" و "ام البنین" را در نقاط مختلف این کشور ویران می کند.

پیش از این هم رژیم بحرین چند مسجد را به بهانه نداشتن مجوز ویران کرده است.

از تخریب دیگر مساجد در بحرین و نیز جزئیات این دو تخریب ویا واکنش احتمالی مردم مسلمان بحرین  خبری در دست نیست.

ساعت 17:46 به وقت تهران ـ خودداری رژیم بحرین از تحویل پیکر زکریا راشد حسن

ماموران امنیتی رژیم آل خلیفه از دادن جنازه شهید " زکریا راشد حسن " به خانواده اش خودداری می کنند.

شهید " زکریا راشد حسن " به همراه علی عیسی صقر دیروز در زندان های حکومت بحرین و به علت شکنجه زندانبانان رژیم بحرین به شهادت رسیده بودند.

ساعت 18:10 به وقت تهران ـ اخراج کادر درمانی بیمارستان عوالی

دست اندر کاران حکومت بحرین امروز کادر درمانی و پزشکی بیمارستان روستای عوالی بحرین را از کار اخراج کردند.

مزدوران حکومت آل خلیفه با اخراج این افراد عملا تنها بیمارستان این روستا را تعطیل کردند.

ساعت 18:47 به وقت تهران ـ 32 زخمی در تظاهرات امروز بحرین

مردم شجاع بحرین علی رغم ایجاد موانع فراوان در راه تحقق خواسته های مشروعشان از سوی حکومت آل خلیفه ، امروز هم به تظاهرات مسالمت آمیز خود در بحرین ادامه دادند.

مردم و به خصوص جوانان شجاع بحرین امروز در مناطق " النعیم" ، "الدیر" و نیز ستره  دست به تظاهرات زدند و بر تحقق خواسته های خود تاکید کردند.

خبرهای دریافتی حاکی است ماموران امنیتی رژیم آل خلیفه به همراهی نظامیان اشغالگر آل سعود با گلوله های جنگی و گاز اشک آور به تظاهرات امروز مردم یورش برده و  32 تن از آنان را زخمی کردند.

ساعت 19:35 به وقت تهران ـ نقض آشکار حقوق بشر از سوی عربستان در بحرین

منابع خبری بحرینی فاش کردند اشغالگران سعودی و نیروهای امنیتی بحرین تا به حال 24 کودک شیعه را بازاشت کرده‏اند.

 یک منبع خبری بحرینی که نخواست نامش افشا شود، اعلام کرد: نیروهای امنیتی بحرینی با پشتیبانی ارتش سعودی تا به حال 24 کودک بحرینی را که 14 نفر از آنها زیر 14 سال هستند، بازداشت کرده‏اند!

از روز جمعه گذشته که نیروهای سعودی و بحرینی به بازداشت بی‏وقفه فعالان شیعه و انقلابیون و مخالفان دست زده‏اند، تا به حال 24 کودک بازداشت شده‏اند که به محل‏های نامعلومی برده شده و خانواده‏هایشان هم از مکان نگهداری آنها خبر ندارند.

پیشتر نیز اعلام شده بود نیروهای امنیتی بحرین از زمان آغاز انقلاب تا به حال نزدیک به چهل کودک زیر هیجده سال را در زندان‏ها و بازداشت‏گاه‏های بحرین زندانی کرده‏اند.

گفتنی است این نخستین بار نیست که رژیم آل‏خلیفه حقوق کودکان را نقض می‏کند؛ طی سال‏های گذشته چندین حکم اعدام و نیز حبس ابد برای کودکان زیر هیجده سال صادر شده بود.


آخرین عناوین خبری
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات