دوشنبه 22 فروردین 1390  ساعت 14 و 40 دقیقه و 33 ثانیه
نوع مطلب: (اخبار بحرین ،) توسط: مدیر

تکبیر و یا حسین شبانه ادامه دارد/ تشییع پیکر شهید عیسی صقر/ واكنش به افشای اظهارات شاه بحرین در خصوص ایران/ بازداشت نبیل رجب/.محکوم شدن بازداشت ها از سوی سازمان جهانی دیده بان حقوق بشر /تظاهرات در قطیف به حمایت از مردم بحرین/ مردود بودن ادعای رژیم بحرین در باره دو شهید اخیر/هدف قرار گرفتن مقدسات مردم بحرین از سوی عربستان/درخواست روحانیون بحرینی از مردم/حمله به محل سكونت یك نماینده سابق/ منع رسانه های آمریكا از پوشش اخبار بحرین/ ....

به گزارش بحرین آزاد، مردم شجاع و انقلابی بحرین با پایداری و مقاومت مثال زدنی برای تحقق خواسته های برحق خود به استقبال پنجاه و هفتیمن روز از قیام خود علیه ظلم و جنایات رژیم آل خلیفه می روند.

فریاد یا حسین و تکبیر شبانه مردم مظلوم بحرین همچنان طنین انداز است و وجدان بیدار جهانیان را به کمک و یاری فرا می خواند.هل من ناصر ینصرهم؟

آنچه در پی می آید گزارشی است از حوادث امروز ـ دوشنبه 22 فروردین ـ بحرین:

ساعت00:52 بامداد به وقت تهران ـ تکبیر شبانه ادامه دارد

در پی ایجاد موانع متعدد از سوی رژیم آل خلیفه در راه مبارزه مردم بحرین علیه ظلم و جنایات حکومت ظالم این کشور مردم بحرین با روش های دیگری به مبارزه خود ادامه می دهند.یکی از این روش ها رفتن به بام ها و فریاد تکبیر است که از حدود یک ماه پیش و پس از وضع مقررات حکومت نظامی صورت می گیرد.

مردم بحرین دیشب هم با حضور در بام منازل خود و فریاد الله اکبر و یا حسین انزجار خود را از حکومت آل خلیفه و همین طور اشغال کشورشان از سوی نظامیان عربستان اعلام کردند.

ساعت 2:29 بامداد به وقت تهران ـ تشییع پیکر شهید عیسی صقر

مردم مظلوم بحرین عصر دیروز با حضور در تشییع پیکر مطهرشهید علی عیسی صقر با یکی دیگر از گلگون کفنان انقلاب خود وداع کردند.

بر اساس گزارش های دریافتی پیکر شهید "علی عیسی صقر" مبارز 31 بحرینی که دو روز پیش به علت شکنجه در زندان رژیم آل خلیفه به شهادت رسیده بود، عصر دیروز در میان حزن و اندوه مردم بحرین در روستای سهله در شمال منامه تشییع و به خاک سپرده شد.

گفتنی است شهید علی عیسی صقر به  همراه شهید "زکریا راشد حسن" دو روز پیش در زندان های آل خلیفه و بر اثر شدت جراحات ناشی از شکنجه به شهادت رسیده بودند.

رژیم آل خلیفه تا کنون از تحویل دادن پیکر شهید زکریا راشد حسن به خانواده اش خودداری کرده است.

ساعت 6:41 بامداد به وقت تهران ـ واكنش به افشای اظهارات شاه بحرین در خصوص ایران

افشای اظهارات شاه بحرین در نشست وزاری خارجه شورای همكاری خلیج فارس درباره عدم دخالت ایران در امور داخلی این كشور واكنش وزیر خارجه بحرین را برانگیخت.

خبرگزاری رسمی بحرین ـ " بنا" گزارش داد که "خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه " وزیر خارجه بحرین اظهارات "حمد بن عیسی آل خلیفه"، پادشاه بحرین و "سلمان بن حمد بن عیسی" ولی‌عهد را مبنی بر اینكه ایران در امور بحرین دخالت نمی‌كند، رد كرد.

وزیر خارجه بحرین در واكنش به افشای اظهارات شاه بحرین با عصبانیت گفت: این خبر درباره پادشاه و ولی‌عهد بحرین اظهاراتی بی‌معنا است و هیچ اعتباری ندارد.

ساعت 8:52 به وقت تهران ـ بازداشت نبیل رجب

رئیس مركز حقوق بشر بحرین به دلیل انتشار تصاویری از یكی از انقلابیون بحرینی كه تحت شكنجه در زندان به شهادت رسیده بود، بازداشت شد.

مقامات بحرین شب گذشته "نبیل رجب "، رئیس مركز حقوق بشر بحرین را به دلیل انتشار تصاویری از یكی از انقلابیون بحرینی كه تحت شكنجه در زندان به شهادت رسیده بود، بازداشت كردند.

برخی منابع خبری به نقل از بیانیه وزارت كشور بحرین بازداشت نبیل رجب را تایید کردند. اما جست و جو در پایگاه اینترنتی این وزارتخانه برای یافتن این خبر نتیجه ای در بر نداشت ؛ با این حال خبرگزاری رسمی بحرین این خبر را منتشر کرده است .

گفتنی است در روزهای گذشته هم خبر بازداشت رئیس مرکز حقوق بشر بحرین منتشر و سپس تکذیب شده بود.

"علی عیسی صقر "، 31 ساله یكی از انقلابیون بحرینی بود كه از 13مارس گذشته در بازداشت به سر می‌برد و شنبه گذشته بر اثر شدت جراحات ناشی از ضرب و جرح از سوی نیروهای زندان در بیمارستان به شهادت رسید.

در بیانیه وزارت كشور بحرین ادعا شده است: تصاویر منتشر شده با تصاویری كه از علی صقر پس از مرگش گرفته شده تا در اختیار پزشكی قانونی قرار گیرد، متفاوت است.

مشاور معاون حقوقی وزارت كشور بحرین نیز تاكید كرد كه رئیس مركز حقوق بشر به دادستانی نظامی انتقال داده می‌شود.

نبیل رجب در آخرین اظهارات خود كه ساعت 11:30 دقیقه شب گذشته در وبلاگ شخصی‌اش در صفحه اجتماعی توئیتر آورده است، تاكید كرد: "وزارت كشور بحرین همین اكنون می‌خواهد مرا دستگیر كند "؛ شاهدان عینی نیز گفتند در همین ساعت یك بالگرد بر فراز خانه نبیل رجب سرگرم گشت‌زنی بود و نیروهای امنیتی نیز منزل وی را محاصره كرده بودند.

نبیل رجب در ادامه گفت: "برادران و خواهران من، من بازداشت شدم امیدوارم شما تلاش‌ و فعالیت خود را مضاعف كرده و جای خالی مرا پر كنید و من به شما و عقیده‌تان اطمینان كامل دارم. "

رئیس مركز حقوق بشر بحرین دیروز در آخرین گفت و گو خود قبل از بازداشت  تاكید كرد كه بیش از 800 نفر از انقلابیون بحرین در بازداشت به سر می‌برند و مورد شكنجه شدید ماموران بازجویی هستند.

ساعت 9:56 به وقت تهران ـ سازمان جهانی دیده بان حقوق بشر بازداشت ها را محکوم  کرد.

سازمان جهانی دیده بان حقوق بشر با انتشار بیانیه ای موج جدید بازداشت فعالان سیاسی  بحرین را محکوم کرد.

دیده بان حقوق بشر در بیانیه خود به طور مشخص به "عبدالهادی الخواجه " اشاره کرده است  که روز بیست فروردین و در پی ضرب و شتم شدید به دست ماموران آل خلیفه بازداشت شد.

"عبدالهادی الخواجه " از فعالان برجسته حقوق بشر است  که به اتفاق تعدادی از اعضای خانواده اش دستگیر شد.

الخواجه دوازده سال در تبعید بوده که سرانجام پس از اعلام عفو عمومی به بحرین بازگشته است.

ساعت 10:38 به وقت تهران ـ تظاهرات در قطیف به حمایت از مردم بحرین

قشرهای مختلف مردم در قطیف عربستان دیروز با برپایی تظاهراتی بار دیگر حمایت خود را از مردم مظلوم بحرین اعلام کردند.

مردم شهر قطیف درعربستان سعودی حضور ارتش سعودی در خاک بحرین را اشغالگری مستقیم این کشور می دانند.

صدها نفر از مردم  شهر قطیف برای اعلام همبستگی با مردم بحرین و محکوم کردن اقدامات سرکوبگرانه مقامات حاکم منامه بر ضد معترضان به خیابان ها آمده و با سردادن شعارهایی ، دخالت ارتش عربستان سعودی در امور بحرین و کشتن افراد بی گناه را محکوم کردند.

تظاهر کنندگان پرچم های بحرین و پلاکاردهایی را در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: حضور نیروهای عربستان سعودی در خاک بحرین اشغالگری مستقیم است.

آنان همچنین شعارهایی در حمایت از مردم بحرین و لزوم توقف جنایت ها سر دادند

ساعت 11:42 به وقت تهران ـ ادعای حکومت بحرین در باره دو شهید مردود است

یک فعال سیاسی بحرین ادعای حامان بحرین مبنی بر بیماری مبارزان زندانی و شهادت آنان را رد کرد.

"موسی جعفر" گفت: اثار بر جا مانده از شکنجه در تصاویر منتشر شده از شهیدان علی عیسی صقر و زکریا راشد حسن نشان می دهد که این دو شهید به علت شکنجه در زندان آل خلیفه به شهادت رسیده اند.

وی افزود: به این ترتیب ادعای بیماری این دو شهید که از ناحیه حکومت به آن دامن زده می شود ، کاملا مردود است.

 

 ساعت 12:54 به وقت تهران ـ هدف قرار گرفتن مقدسات اسلامی مردم از سوی عربستان

نیروهای امنیتی بحرین با حمایت نیروهای عربستان مقدسات اسلامی مردم بحرین را که پاشنه اشیل انها می دانند هدف قرار می دهند .

نیروهای عربستانی در جدیدترین حرمت شکنی خود در بحرین چند مسجد را به اتش کشیدند..

تصاویری از مساجد در مناطق مختلف بحرین منتشر شده که توسط نیروهای بحرین و عربستانی به اتش کشیده شده و تخریب شده است.

ساعت 15:46 به وفت تهران ـ درخواست روحانیون بحرینی از  مردم

 با وجود انکه رژیم حاکم بر بحرین برای سرکوب تظاهرات به تخریب مساجد رو اورده است اما روحانیون بحرینی از مردم خواسته اند به مطالبات خود پایبند باشند.

روحانیون بحرینی با توجه به نزدیک شدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) بیانیه ای صادر کردند که در ان از معترضان خواسته اند در سازماندهی مراسم عزاداری بر ارزشهای وحدت اسلامی، اجرای اصلاحات و پرهیز از طایفه گرایی تاکید کنند.

 

ساعت 16:30 به وفت تهران ـ حمله به مدرسه دخترانه

 

در پی حمله نیروهای امنیتی بحرینی به چند مدرسه، تعدادی از دانش آموزان دبیرستان "مینه حمد" زخمی شدند.
همچنین «خانم زهرا احمد دیلمی» مدیر مدرسه دخترانه "الدیه" در جزیره ستره، معاون مدرسه "اوراق" در همین جزیره و «خانم ایمان مؤمن» مدیر مدرسه ابتدایی دخترانه منطقه "بوری" در نزدیك شهر حمد نیز بازداشت شدند.

 

یکی از دانش آموزان مدرسه بوری به خبرنگار ابنا گفت: ما سر کلاس نشسته بودیم که ناگهان در مدرسه را محكم كوبیدند. مسئولان مدرسه که ترسیده بودند در را باز نکردند اما نیروهای سعودی در را شکستند و به طرز وحشیانه ای وارد حیاط مدرسه شدند. بچه ها به حیات فرار کردند و نیروها خانم مدیر را گرفتند و وی را با تنفگ تهدید کردند و مجبورش کردند که سوار ماشین بشود و به مکان نامعلومی منتقلش کردند.

 
ساعت 17:04 به وقت تهران ـ حمله به محل سکونت یکی از نمایندگان سابق پارلمان

افراد ناشناس صبح امروزـ دوشنبه 22 فروردین ـ  به محل سکونت یکی از نمایندگان سابق پارلمان بحرین در شهر حمد، حمله کردند.

 جنبش اسلامی وفاق ملی در بیانیه ای اعلام کرد: محل اقامت "جواد فیروز" عضو این حزب هدف حمله گروهی از افراد قرار گرفت که به منظور وارد کردن آسیب جانی به وی، کوکتل مولوتف پرتاب کردند.

 این حمله، تلفاتی نداشته است. فیروز در بین یازده عضو الوفاق در پارلمان بحرین بود که ماه گذشته استعفا کردند.

ساعت 17:35 به وقت تهران ـ رسانه های آمریکایی از پوشش خبرهای بحرین منع شدند

یك عضو جمعیت حقوق بشر بحرین با اشاره به سرپوش گذاشتن قدرت های بزرگ بر جنایات رژیم بحرین ضد مردم این کشور گفت: رییس جمهوری آمریکا به رسانه های آمریکایی دستور داده است که حوادث بحرین را پوشش ندهند. "عباس عمران" با اشاره به سکوت قدرتهای بزرگ در قبال رویدادهای بحرین و سرپوش گذاشتن بر اقدامات رژیم های سرکوبگر عربی منطقه گفت " باراک اوباما" شخصا به رسانه های آمریکایی دستور داده است که پوشش حوادث بحرین را متوقف کنند و این حوادث را با حوادث لیبی مقایسه نکنند.وی با اشاره به اشغالگری عربستان در بحرین افزود: رژیم های بحرین و عربستان سعودی به همراه دولت آمریکا که برای اقدامات جنایتکارانه این دو رژیم چراغ سبز نشان داد، می خواهند این پیام را به مردم بحرین برسانند که باید تسلیم دیکته های رژیم آل خلیفه شوند؛ در غیر این صورت کشتار روزانه و نسل کشی آنها ادامه خواهد یافت.. عمران از همدستی آمریکا، عربستان و بحرین در اخراج خبرنگاران از این کشور برای جلوگیری از پوشش خبری جنایات رژیم آل خلیفه خبر داد و گفت: هدف از این اقدام جلوگیری از افشای موارد نقض گسترده حقوق بشر در بحرین است. وی به موارد گسترده نقض حقوق بشر در بحرین اشاره کرد و گفت: نیروهای امنیتی دیروز یک زایشگاه را در منطقه غرب بحرین تخریب کردند، و مزدوران رژیم بحرین با حمایت نیروهای اشغالگر عربستان همچنین دیروز به مراکز بهداشتی حمله کردند و برخی از اعضای کادر پزشکی را بازداشت و بیمارستانها را بازرسی کردند.

ساعت 18:12 به وقت تهران ـ آغاز تجمع اعتراض آمیز دانشجویان مقابل سفارت عربستان

تجمع دانشجویان در اعتراض به کشتار بی رحمانه دولت عربستان سعودی در بحرین دقایقی پیش مقابل محل سفارت این کشور در تهران آغاز شد.

 در این تجمع که به دعوت بسیج دانشجویی ترتیب یافته است دانشجویان بسیجی دانشگاه های تهران ، امیرکبیر ، امام صادق ، علامه و دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارند.

دانشجویان هم اکنون با در دست داشتن تصاویر مسلمانان کشته شده در بحرین شعارهای «یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا» ، « مرگ بر آل خلیفه »، « مرگ بر آل سعود» ، « مرگ بر آمریکا » و « مرگ بر صهیونیسم » سر می دهند.

 

ساعت 20:00 به وقت تهران ـ یک مدیر بازداشتی آزاد شد

  
«خانم ایمان مؤمن» مدیر مدرسه ابتدایی بوری که ظهر بازداشت شده بود، امروز بعداز ظهر بعد از بازجویی توسط نیروهای بحرینی آزاد شد.

 

ساعت 20:10 به وقت تهران ـ بازداشت یك عالم برجسته بحرینی

نیروهای امنیتی بحرینی و سعودی، " شیخ عبدالعظیم المهتدی " از علمای برجسته این كشور را بازداشت كردند.

منابع آگاه اعلام كردند، نیروهای امنیتی بحرینی و سعودی پس از یورش به منزل شیخ عبدالعظیم المهتدی در منطقه المحرق، او را بازداشت كردند.

نیروهای سعودی و بحرینی در یورش به منزل این عالم برجسته، به تخریب لوازم منزل، و ایجاد رعب و حشت پرداختند.

شیخ عبدالعظیم المهتدی كه رییس حوزه علمیه خاتم الانبیاء در منطقه "عراد " است، به مكان نامعلومی منتقل شده است.


آخرین عناوین خبری
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات