چهارشنبه 3 فروردین 1390  ساعت 05 و 07 دقیقه و 08 ثانیه
نوع مطلب: (اخبار بحرین ،) توسط: مدیر

مردم انقلابی و مظلوم بحرین امروز چهار‏شنبه 3 فروردین 1390 سی و هشتمین روز انقلاب خود علیه فساد، تبعیض و خونریزی خاندان حاکم را در حالی آغاز کردند که دیروز 2 تن دیگر از شهدای انقلابشان را تشییع کردند. 

آنچه در پی می‏آید حوادث امروز چهار‏شنبه است:

ساعت 00:05 بامداد به وقت تهران ـ ادامه تكبیر شبانه مردم

امشب نیز مانند شب‏های گذشته، فریاد الله اکبر مردم در مناطق مختلف بحرین شنیده می‏شود. مردم بحرین از زمان برقراری حکومت نظامی، دو نوبت در شب به بام‏ها رفته و یا از طریق بلندگوهای شخصی، تکبیر می‏گویند.

ساعت 00:25 بامداد به وقت تهران ـ انقلاب را ادامه می‏دهیم

«شیخ عبدالنبی النشابة» روحانی بحرینی تأکید کرد: " مردم مصمم که به تظاهرات صلح‏آمیز خود تا رسیدن به هدف ادامه دهند. مردم به هیچ کس تعرض نخواهند کرد".

وی به تلاش دولت باری ایجاد اختلاف شیعه و سنی نیز اشاره کرد و گفت: "دشمن همواره در حال اختلاف افکندن است. آنها در مصر نیز اختلاف مسلمان و مسیحی را ایجاد کردند تا به هدفشان برسند".

النشابة درباره گفتگو با دولت هم گفت: " بیمارستان سلمانیه تبدیل به پادگان نظامی شده است؛ تعداد شهدا از 20 گذشته و ده‏ها نفر مفقود و صدها نفر مجروح شده‏اند؛ و معترضان همچنان کشته می شوند؛ با این وجود، مردم چگونه می‏توانند به گفتگو اعتماد کنند؟

ساعت 01:20 بامداد به وقت تهران ـ سخنان رهبری التیام‌بخش دردهای مردم بحرین بود

یك فعال سیاسی بحرین گفت كه تمام مردم بحرین سخنان روز گذشته رهبر ایران را گوش دادند و سخنان وی التیام‌بخش دردهای مردم این كشور بود.

"صادق الجمری " با اشاره به حوادث اخیر در این كشور گفت كه ارتش عربستان با حمله به تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم بحرین، مرتكب جنایات جنگی شد و باید رژیم آل‌سعود نیروهای خود را از بحرین خارج كنند.

این فعال سیاسی بحرین با اشاره به تحركات اخیر وزیر امور خارجه بحرین در سفر به برخی كشورها برای حل بحران این كشور گفت كه رژیم آل‌خلیفه در یك تنگنا قرار گرفته است و سفرهای وزیر خارجه بحرین با هدف خارج كردن منامه از تنگنا صورت می‌گیرد.

صادق الجمری موضع مقام معظم رهبری را در قبال حوادث و رویدادهای بحرین را برای مردم این كشور آرامش بخش توصیف و تاكید كرد كه این سخنان استقامت،‌عزم و پایداری مردم بحرین را افزایش خواهد داد.

این فعال سیاسی بحرین هشدار داد كه رژیم آل‌خلیفه و آل‌سعود قصد دارند كه معترضان بحرینی را قلع‌وقمع كنند.


آخرین عناوین خبری
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات