چهارشنبه 3 فروردین 1390  ساعت 16 و 35 دقیقه و 02 ثانیه
نوع مطلب: (اخبار بحرین ،) توسط: مدیر

مقام معظم رهبری جا زدن تحولا بحرین به عنوان مسئله شیعه و سنی را توطئه غرب و در رأس آنها آمریكا عنوان كرده و خاطرنشان كردند: اگر خیرخواهانی در این بین وجود دارند من به آنها اعلام می كنم مسئله را شیعه و سنی نكنید چرا كه این بزرگترین خدمت به ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان در جمع زائران حرم ملكوتی ثامن‌الحج(ع) كه در رواق امام خمینی(ره) صورت گرفت، به طور ویژه به تحولات لیبی و بحرین اشاره كرده و در ابتدای این بخش از سخنانشان فرمودند: در قضیه لیبی ما رفتاری را كه دولت لیبی با مردم در پیش گرفته بود و در پیش گرفته است است یعنی كشتار مردم، فشار بر مردم، بمباران شهرها و كشتار غیرنظامیان را صددرصد محكوم می‌كنیم، اما ورود و دخالت آمریكایی‌ها و غرب را هم صد در صد محكوم می‌كنیم.

* آمریكا و غرب به دنبال حمایت از مردم لیبی نیست بلكه به دنبال نفت این كشور است

ایشان تأكید كردند: آمریكایی‌ها و غرب ادعا می‌كنند كه ما برای دفاع از مردم می‌خواهیم وارد لیبی شویم و عملیات نظامی انجام بدهیم در حالی كه این ادعای آنها اصلاً قابل قبول نیست. اینها اگر حقیقتاً مدافع مردم لیبی بودند و دلشان به حال مردم می‌سوخت، در این یك ماه اخیری كه مردم لیبی در حال بمباران شدن هستند به آنها امكانات و اسلحه و ضدهوایی می‌دادند، اما دیدیم كه غربی‌ها به جای اینكارها یك ماه نشستند كشتار مردم را تماشا كردند و حالا می‌خواهند وارد شوند، بنابراین آنها به دنبال حمایت از مردم لیبی نیستند بلكه به دنبال نفت لیبی هستند.

ولی امر مسلمین جهان خطاب به غرب و آمریكا تأكید كردند: شما دنبال گرفتن جای پا در لیبی هستید و می‌خواهید از لیبی به عنوان یك جای پا استفاده كنید تا دولت‌های انقلابی آینده مصر و تونس كه در دو طرف لیبی هستند را تحت نظر داشته باشید. نیت شما نیت فاسدی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأكید بر اینكه ما این حركتی كه غربی‌ها به سردمداری امریكا انجام می‌دهند را قبول نمی‌كنیم، خاطرنشان كردند: متاسفانه سازمان ملل كه باید در خدمت ملت‌ها باشد به آلت دست این كشورها تبدیل شده و هرچه این دولت‌های غربی می‌خواهند برایشان فراهم می‌كند و این ننگ است برای سازمان ملل.

ایشان مجددا تأكید كردند: حضور قدرتهای بیگانه و غربی‌ها در لیبی به هیچ وجه قابل قبول نیست و اگر این كشورها می‌خواهند به مردم لیبی كمك كنند می‌توانند مردم را تجهیز كنند تا مردم خودشان مسئله‌شان را با قذافی حل كنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه این بخش از سخنان مهمشان درباره مسائل منطقهف به موضوع بحرین اشاره و با تأكید بر اینكه مسئله بحرین، درست از لحاظ ماهیت مثل مسائل دیگر كشورهای منطقه است، خاطرنشان كردند: مسئله بحرین با مصر، تونس و لیبی هیچ فرقی ندارد چرا كه در بحرین نیز ملتی هستند كه حكومتشان حقوق آنها را نادیده می‌گیرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینكه ملت بحرین با این قیام خواسته اساسیشان این است كه انتخاباتی انجام بگیرد و هر 1 نفر 1 رأی داشته باشد، این پرسش را مطرح كردند كه آیا این توقع مردم بحرین زیادی است؟

ایشان ادامه دادند: در بحرین یك صورت انتخاباتی وجود دارد اما مردم آنجا مطلقاً از این حق كه هر نفر 1 رأی داشته باشد برخوردار نیستند و به آنها ظلم می‌شود.

ولی امر مسلمین جهان با بیان اینكه غربی‌ها در مسئله بحرین فرصت را مغتنم شمردند و قصد دارند با طرح مسئله جدید شیعه و سنی در مسائل منطقه دخالت كنند، خاطرنشان كردند: غربی‌ها می‌گویند مردم بحرین چون شیعه هستند نباید هیچكس از آنها حمایت كند و تلویزیون‌هایی كه جزئیات قضایای منطقه را پخش می‌كردند، نسبت به قضایای منطقه سكوت كنند و كشتار مردم بحرین را مخابره نكنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دادند: برخی سیاستمداران و روزنامه‌نگاران كشورهای حاشیه خلیج فارس نیز گزافه‌گویی كرده و می‌گویند كه مسئله بحرین جنگ شیعه و سنی است در حالی كه اینگونه نیست و مسئله این كشور اعتراض یك ملت است به ظلمی كه به او می‌شود و مسئله بحرین با مسئله تونس و مصر و لیبی و یمن هیچ فرقی ندارد.

ایشان با اشاره به اینكه آمریكایی‌ها خوشحالند كه بتوانند بوسیله بوق‌های تبلیغاتیشان در منطقه بتوانند مسئله بحرین را مسئله اختلاف شیعه و سنی جا بزنند، تصریح كردند: آنها از این طریق می‌خواهند هم جلوی كمك‌هایی كه ممكن است به این مردم مظلوم بشود را بگیرند و هم ماهیت قضیه را عوض كنند.

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با اشاره به اینكه غربی‌ها می‌گویند چرا ایران از مردم بحرین حمایت می‌كند؟ تأكید كردند: ما از همه ملت‌های مظلوم پشتیبانی كرده‌ایم. ما 32 سال است كه از مردم فلسطین پشتیبانی می‌كنیم. كدامیك از دولت‌ها و ملت‌ها چنین پشتیبانی‌ای كرده‌اند؟ مگر ملت فلسطین شیعه هستند؟ درباره غزه مردم ما چقدر تلاش كردند. جوانان ما رفتند به فرودگاه تا عازم غزه شده و علیه اسرائیل بجنگند در حالی كه راه بسته بود و ما گفتیم نروید تا وسط راه سرگردان نشوید. مردم ما نسبت به غزه و فلسطین و تونس و مصر ابراز احساسات كردند در حالی كه آنها شیعه نبودند و اصلاً بحث شیعه و سنی در میان نیست. و این در حالی است كه غربی‌ها و آمریكایی‌ها بدخواهانه و بددلانه سعی می‌كنند مسئله بحرین را به عنوان مسئله شیعه و سنی قلمداد كنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینكه متاسفانه بعضی آدمها كه آدم خیال می‌كند انگیزه سوئی ندارند نیز در این دام افتاده‌اند، تصریح كردند: اگر خیرخواهانی در این بین وجود دارند من به آنها اعلام می‌كنم مسئله را شیعه و سنی نكنید چرا كه این بزرگترین خدمت به آمریكا و دشمنان امت اسلامی است كه حركت عمومی ضداستبدادی یك ملت را حمل كنند به دعوای شیعه و سنی؛ و این در حالی است كه دعوای شیعه و سنی وجود ندارد.

ایشان خاطرنشان كردند: ما بین غزه و فلسطین و تونس و لیبی و مصر و بحرین و یمن تفاوتی نمی‌گذاریم و معتقدیم در همه جا ظلم به ملت‌ها محكوم است و حركت ملت‌ها با شعار اسلام در جهت آزادی مورد تأئید ماست.

مقام معظم رهبری در ادامه سخنانشان با اشاره به اوج وقاحت آمریكایی‌ها كه حضور تانك‌های دولت سعودی در خیابان‌های منامه را دخالت نمی‌داند اما وقتی مراجع تقلید و علما و خیرخواهان ما می‌گوید مردم را نكشید می‌گویند دخالت كردید، تأكید كردند: این كه ما به یك دولت و رژیم ظالمی خطاب كنیم مردم خود را نكشید دخالت است؟ آمدن تانك‌های بیگانه در خیابان‌های دخالت نیست اما این دخالت است؟ این اوج وقاحت آمریكا و اذنابشان در منطقه است كه اینگونه تبلیغ می‌كنند.

* دولت سعودی با دخالت نظامی در بحرین منفور ملت‌ها می‌شود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با تأكید بر اینكه دولت سعودی در دخالت نظامی خود در بحرین اشتباه كرده و با این كار خود را در میان مردم منطقه منفور می‌كند، تصریح كردند: آمریكا اگر در میان مردم منطقه منفور شود به دلیل هزاران كیلومتر فاصله‌ای كه با منطقه دارد، برایش خیلی اهمیت ندارد اما اگر مردم منطقه از سعودی‌ها منفور شوند برایش خسارت سنگینی است. لذا سعودی‌ها اشتباه كردند و هر كس دیگری این كار را بكند اشتباه كرده است.

ایشان همچنین تأكید كردند:‌به توفیق الهی این حركت ملت‌ها و امت اسلامی با شعار اسلام و به سمت اهداف اسلامی كه در منطقه آغاز شده نشاندهنده بیداری عمومی ملت‌هاست و طبق وعده الهی این حركت‌ها قطعا و یقیناً به پیروزی خواهد رسید.


آخرین عناوین خبری
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات