پنجشنبه 4 فروردین 1390  ساعت 15 و 57 دقیقه و 18 ثانیه
نوع مطلب: (اخبار بحرین ،) توسط: مدیر

وزیر امور خارجه آمریكا با وجود سركوبگری شدید رژیم بحرین علیه تظاهرات مسالمت آمیز مردم و كشتار تظاهرات كنندگان اعلام كرد: بحرین همپیمان آمریكا است.

"رابرت گیتس " در كنفرانس مطبوعاتی خود در شهر "قاهره " پایتخت مصر گفت: اوضاع بحرین "آرام شده است ".

مردم بحرین با وجود سركوبگری شدید خاندان خلیفه، فردا جمعه برای تاكید دوباره بر مطالبات مشروع خود درخصوص لزوم اجرای اصلاحات سیاسی ریشه‌ای، پایان دادن به سیاست تبعیض آمیز موجود و تكروی و فساد خاندان خلیفه در این كشور، تظاهرات "روز خشم " برگزار می‌كنند.

وزیر دفاع آمریكا در كنفرانس مطبوعاتی یاد شده هدف از سفر دو هفته پیش خود به بحرین را به گفته خودش "ترغیب دولت بحرین برای آغاز گفت‌وگو با مخالفان در این كشور " خواند.

مردم بحرین با الهام‌گیری از انقلاب‌های مردمی در سایر كشورهای عربی نظیر مصر، تونس، لیبی و یمن از بیش از یك ماه پیش با آمدن به خیابانها و برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز خواهان آزادی و دموكراسی در كشورشان و برخورداری از حقوق شهروندی، پایان تبعیض و فساد دستگاه حاكمه در بحرین شده‏اند.

درپی این اقدام مسالمت‌آمیز مردم، نیروهای بحرینی همانند سایر نیروهای رژیم‌های عرب با آمدن به خیابانها، به سركوب و كشتار مردم دست زدند كه این روند همچنان ادامه دارد.

رژیم بحرین پس از ناتوانی در سركوب تظاهرات گسترده مردمی از نیروهای موسوم به "سپر جزیره " وابسته به شورای همكاری خلیج فارس درخواست كمك كرد و این نیروها به‎ویژه نیروهای سعودی، قطری و اماراتی با اشغال بحرین، در كنار نیروهای بحرینی به طور بی‌سابقه‌ای به كشتار مردم پرداختند.


آخرین عناوین خبری
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic