جمعه 5 فروردین 1390  ساعت 20 و 30 دقیقه و 59 ثانیه
نوع مطلب: (اخبار بحرین ،) توسط: مدیر

با وجود تدابیر شدید امنیتی در خیابانهای منامه ، معترضین بحرینی پس از نماز جمعه امروز بار دیگر به خیابانهای منامه آمدند.


اعتراض كنندگان پس از نماز جمعه با سر دادن شعارهایی با محكوم كردن حضور نظامیان خارجی در این كشور ، بر برآورده شدن خواسته های خود پافشاری كردند.
نظامیان بحرینی با كمك نیروهای ارتش عربستان خیابانهای منتهی به مساجد را در منامه مسدود كردند و تلاش داشتند تا از حضور معترضین در خیابانها جلوگیری كنند .
گروهی از شاهدان عینی گفتند : صدها تانك و زره پوش ارتش های بحرین و عربستان در تمامی خیابانهای منامه حضوری گسترده داشتند و تظاهرات معترضین را به شدت تحت كنترل گرفته بودند.
این گروه تایید كردند: همچنین بالگردهای نظامی در آسمان منامه به گشت زنی مشغول بودند و در مسیر راهپیمایی معترضین حركت می كردند.
معترضین بحرینی از یك ماه و نیم گذشته با برپایی تجمعات و راهپیمایی های گسترده خواهان كناره گیری دولت، آزادی زندانیان سیاسی و محاكمه عاملان كشتار اعتراض كنندگان هستند.
یك شاهد عینی در منامه تایید كرد: نیروهای نظامی بحرین و عربستان از صبح امروز جاده های منتهی به منامه را نیز مسدود كرده اند و از ورود شهروندان به پایتخت بحرین جلوگیری می كنند .
به نظر می رسد نیروهای نظامی به منظور جلوگیری از ملحق شدن شهروندان بحرینی به تظاهرات پس از نماز جمعه اقدام به مسدود كردن جاده های منتهی به پایتخت كرده باشند .
شاهدان عینی تایید كردند: تانكها و زره پوشهای نظامی امروز با انجام مانورهایی تلاش داشتند تا معترضین را وحشت زده كرده و آنان را از ادامه راهپیمایی منصرف كنند.
این گروه افزودند: راهپیمایی امروز منامه با درگیریهایی كوچكی در برخی خیابانها این شهر نیز همراه بوده است.
تاكنون منابع رسمی وقوع درگیری در منامه را تایید نكرده و گزارشی درباره مجروحین احتمالی این درگیریها منتشر نشده است .
یك شاهد عینی نیز گفت: راهپیمایی امروز در منامه پس از دو ساعت و نزدیك شدن به ساعات منع آمد و شد در بحرین خاتمه یافته است.
'شیخ حمد به عیسی آل خلیفه ' شاه بحرین از هفته گذشته در این كشور حالت فوق العاده اعلام كرده و تردد در شهرهای این كشور را از ساعت 16 تا چهار صبح ممنوع كرده است .
با این وجود در شبهای گذشته شهروندان بحرینی با در دست گرفتن شمع هایی اقدام به برگزاری راهپیمایهای شبانه می كنند .
بسیاری از زنان و دختران بحرینی شمع به دست در خیابانهای منامه حضور می یابند و در سكوت اقدام به راهپیمایی اعتراض آمیز می كنند .


آخرین عناوین خبری
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic