جمعه 5 فروردین 1390  ساعت 21 و 17 دقیقه و 41 ثانیه
نوع مطلب: (اخبار بحرین ،) توسط: مدیر

یكی از مخالفان دولت بحرین در حالی كه پلاكاردی كه بر روی آن نوشته شده است "با اسلحه حتی یك بزدل هم می‎تواند انسان بكشد" را در دست دارد با ایستادن مقابل سفارت عربستان در منامه مخالفت خود را با مادخله نظامی آن كشور در امور داخلی بحرین اعلام می‎كند.

یکی از مخالفان دولت بحرین در حالی که پلاکاردی که بر روی آن نوشته شده است "با اسلحه حتی یک بزدل هم می‎تواند انسان بکشد" را در دست دارد با اایستادن مقابل سفارت عربستان در منامه مخالفت خود را با مادخله نظامی آن کشور در امور داخلی بحرین اعلام می‎کند.
در عملیات مشترک سرکوب‌گرانه نیروهای امنیتی بحرین و نظامیان سعودی علیه معترضان بحرینی دست‌کم شش نفر کشته و بیش از 1000 تن مجروح شده‌اند.
در این عملیات دست‌کم پنج روستا هدف حملات سربازان و بالگردهایی قرار گرفتند که از گلوله‌های جنگی برای سرکوب مردم بحرین استفاده می‌کردند.
در درگیری‌های روز سه‌شنبه (24 اسفند) بحرین، قربانیان با سلاح‌های شکاری نیز هدف قرار گرفته بودند.
به گفته شاهدان، نظامیان کشورهای عربی که برای سرکوب اعتراضات مسالمت‎آمیز نسبت به سیاست‎های دولت منامه به این کشور اعزام شده­اند، تظاهرکنندگان را هدف حملات مرگ­بار قرار داده­ و نیروی نظامی عربستان مانع از انتقال مجروحان به بیمارستان‌ها توسط آمبولانس‌ها شده‎اند.
این درحالی است که در خیابان‌های منامه، پایتخت بحرین، مردم با ایجاد موانع سعی کردند مسیر عبور نیروهای خارجی را مسدود کنند.
مردم بحرین مخالف هر گونه مداخله خارجی در امور داخلی این کشور هستند.
همچنین، هزاران تن از مردم بحرین روز سه‌شنبه (24 اسفند) و هم‌زمان با گذشت یک روز از ورود نظامیان عربستان به منامه در اعتراض به مداخله نظامی ریاض در امور داخلی بحرین در برابر سفارت آن کشور در منامه تجمع کردند.
معترضان در برابر سفارت عربستان سعودی با سر دادن شعار "مرگ بر حامد" اعلام کردند که پادشاه بحرین در سرکوب مخالفان پا از حد فراتر گذاشته است.
عربستان سعودی به همراه دیگر کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیج فارس بنا به درخواست دولت بحرین صدها تن از نیروهای نظامی خود را به منامه اعزام کرده‌اند تا در سرکوب تظاهرکنندگانی که خواستار برقراری حکومت پادشاهی مشروطه و آزادی‌های بیشتر مدنی هستند، به دولت بحرین کمک کنند.
اعمال خشونت دولت بحرین علیه اعتراضات مردمی هم‌زمان با اعزام نیروهای نظامی عربستان، کویت، امارات، عمان و قطر به بحرین افزایش یافته است.


آخرین عناوین خبری
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic