چهارشنبه 3 فروردین 1390  ساعت 04 و 02 دقیقه و 54 ثانیه
نوع مطلب: (اخبار بحرین ،) توسط: مدیر

یك فعال سیاسی بحرین در مصاحبه‌ای گفت كه تمام مردم بحرین سخنان روز گذشته رهبر ایران را گوش دادند و سخنان وی التیام‌بخش دردهای مردم این كشور بود.

به گزارش فارس، "صادق الجمری " فعال سیاسی بحرین در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری فارس با اشاره به حوادث اخیر در این كشور گفت كه ارتش عربستان با حمله به تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم بحرین، مرتكب جنایات جنگی شد و باید رژیم آل‌سعود نیروهای خود را از بحرین خارج كنند. 
 
*رژیم آل‌خلیفه در تنگنا قرار گرفته است 
 
این فعال سیاسی بحرین با اشاره به تحركات اخیر وزیر امور خارجه بحرین در سفر به برخی كشورها برای حل بحران این كشور گفت كه رژیم آل‌خلیفه در یك تنگنا قرار گرفته است و سفرهای وزیر خارجه بحرین با هدف خارج كردن منامه از تنگنا صورت می‌گیرد. 
 
وی گفت كه رژیم آل‌بحرین مدعی گفت‌وگو می‌شود اما این رژیم می‌خواهد با چه كسی گفت‌وگو كند چون سران تمامی گروه‌های سیاسی در بازداشت هستند و گفت‌وگو در زیر چكمه‌های نیروهای امنیتی بحرین و ارتش عربستان ممكن نیست. 
 
*تظاهرات علیه رژیم آل‌خلیفه همچنان ادامه دارد 
 
صادق الجمری ادامه داد كه تظاهرات علیه رژیم‌ آل‌خلیفه همچنان ادامه دارد و شعار سرنگونی رژیم‌آل خلیفه همچنان سر داده می‌شود. 
 
این فعال سیاسی بحرین گفت كه مردم بحرین هیچ اعتمادی به رژیم آل‌خلیفه ندارند، 30 سال است كه رژیم آل‌خلیفه با مكر و حیله بر مردم حكومت می‌كند. 
 
*موضع رهبر ایران عزم و پایداری مردم بحرین را افزایش می‌دهد 
 
وی به سخنان روز گذشته آیت‌الله خامنه‌ای،‌ رهبر ایران اشاره كرد و گفت كه تمام مردم بحرین روز گذشته سخنان مقام معظم رهبری را گوش دادند و از شبكه خبری العالم سخنان وی را پیگیری می‌كردند. 
 
صادق الجمری موضع مقام معظم رهبری را در قبال حوادث و رویدادهای بحرین را برای مردم این كشور آرامش بخش توصیف و تاكید كرد كه این سخنان استقامت،‌عزم و پایداری مردم بحرین را افزایش خواهد داد. 
 
این فعال سیاسی بحرین هشدار داد كه رژیم آل‌خلیفه و آل‌سعود قصد دارند كه معترضان بحرینی را قلع‌وقمع كنند. 
 
وی گفت كه رژیم بحرین قصد فتنه‌انگیزی میان شیعیان و سنی‌ها در بحرین دارد و دائما در حال القای اختلاف هستند. 
 
صادق الجمری زمان كنونی را فرصتی تاریخی و سرنوشت‌ساز برای احقاق حقوق مردم بحرین یاد كرد و گفت كه انقلاب 14 فوریه فرصتی برای اتحاد شیعیان است و این انقلاب مخالف دخالت سعودی‌ها در بحرین و انحصار طلبی آل‌خلیفه است. 
 
*رژیم‌های آل‌خلیفه و آل‌سعود درصدد كشتار معارضان هستند 
 
این فعال سیاسی بحرین تاكید كرد كه تظاهرات مردم بحرین ادامه خواهد یافت و آنها تسلیم آل‌خلیفه نمی‌شوند و اعلام مقررات حكومت نظامی نیز هیچ تاثیری بر روحیه مردم نخواهد گذاشت. 
وی هشدار داد كه رژیم آل‌خلیفه قصد دارد همان حوادثی كه بر سر مردم بوسنی و هرزگوین آمد را بر مردم بحرین بیاورد و به نسل‌كشی مردم این كشور بپردازد. 
 
الجمری از تمامی مقام‌های كشورهای منطقه و مجامع بین‌المللی خواست كه جلوی بروز یك فاجعه انسانی در بحرین را بگیرند و اجازه ادامه سركوب‌گری‌های رژیم آل‌خلیفه و عربستان سعودی علیه مردم را ندهند.


آخرین عناوین خبری
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic