شنبه 6 فروردین 1390  ساعت 18 و 32 دقیقه و 07 ثانیه
نوع مطلب: (اخبار بحرین ،) توسط: مدیر

یك نماینده پارلمان كویت هشدار داد : بیم آن می رود كه اشغالگران سعودی و اماراتی با مشاركت نظامیان رژیم بحرین كشتار جدیدی علیه مردم كه آمریكا تصمیم گرفته است از آنها به عنوان هیزم طرح امنیتی و طایفه ای خود استفاده كند،به گزارش بحرین آزاد به نقل از پایگاه نهرین، یک نماینده پارلمان کویت که نامش را فاش نکرد، ضمن هشدار درباره به راه افتادن خونریزی جدید در بحرین از رد میانجی گری کویت از سوی مقامات رژیم بحرین خبر داد.

وی افزود: طرح میانجی گری کویت با پاسخ منفی مقامات بحرینی روبرو شده است این واکنش بحرینی ها بدون تامل صورت گرفته است، زیرا این طرح از جانب امیر کویت ارائه شده بود و هدف آن جلوگیری از خونریزی بیشتر بوده است.

نماینده کویتی تصریح کرد: پاسخ منفی به طرح امیر کویت نشانه است که حاکمان بحرینی از خود اراده ای ندارند و تحت سلطه عربستان هستند.

وی ضمن ابراز نگرانی درباره آینده بحرین گفت : رد تلاشهای میانجی گری از سوی مقامات بحرینی نشان دهنده این است که آنها همه تلاشها برای گفتگو را کنار گذاشته اند. این مخالفت حکایت از طرح امنیتی جدیدی در منطقه و بحرین از سوی عربستانی ها دارد که ثمره آن کشتارهای بیشتر و گرسنه نگه داشتن و سرکوب مردم بحرین است.

این نماینده کویتی با اشاره به دخالت قوی آمریکا در حوادث بحرین افزود: آمریکا طرح امنیتی طایفه ای را که به وسیله عربستان رهبری می شود، به طور مستقیم اداره می کند این طرح بدون تردید پروژه ای آمریکایی است و موضع گیری کاخ سفید مبنی بر بی اطلاعی از تصمیمات عربستان کذب محض است.

وی تصریح کرد: آمریکا در اوضاع کویت هم دخالت می کند آمریکایی ها به همه طرحهای فتنه منطقه اشراف دارد و آن را رهبری می کند.

این نماینده کویتی در پایان ضمن درخواست از عراق برای ایفا کردن نقش قوی تر در بحرین هشدار داد:  زیرا بیم آن می رود که اشغالگران سعودی و اماراتی با مشارکت نیروهای بحرینی کشتار جدیدی علیه مردم بحرین که آمریکا تصمیم گرفته است از آنها به عنوان هیزم طرح امنیتی و طایفه ای خود استفاده کند، به راه اندازند.


آخرین عناوین خبری
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات